Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014

Δεν απέτρεψε την ήττα ο Μπεργκ!

Βασικός ξεκίνησε στην ήττα (2-1) της Σουηδίας ο Μάρκους Μπεργκ. Ο ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού έπαιξε για 45' κόντρα στην Τουρκία, ωστόσο ήταν άφαντος στο παιχνίδι δίπλα στον Ιμπραΐμοβιτς.

Δεν απέτρεψε την ήττα ο Μπεργκ
Δεν κατάφερε να κάνει κάτι αξιόλογο στα 45' που αγωνίστηκε με την Σουηδία ο Μάρκους Μπεργκ, καθώς η ομάδα του ηττήθηκε 2-1 από την Τουρκία.

Η ομάδα του Φατίχ Τερίμ δεν θα βρίσκεται στο Μουντιάλ, όπως και οι Σουηδοί, ωστόσο και τα δυο αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα στο φιλικό έπαιξαν ανοιχτά, χωρίς να έχουν στο μυαλό τους στο αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και ευτύχησαν στο 2΄με τον Ερντίνγκ να ανοίξουν το σκορ. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Σουηδία έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Τοιβόνεν στο 54΄. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αντίν έκανε το 2-1 για την Τουρκία, που ήταν και το τελικό σκορ.Πηγή: sport-fm.gr