Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Της έκοψε τα… πόδια!!

«Μαχαιριά» στις καθυστερήσεις για την Μπρέντα. Με γκολ του Φαν Ντερ Γκούν η Ουτρέχτη έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Της έκοψε τα… πόδια
Τη νίκη μέσα από τα χέρια της Μπρέντα, «έκλεψε» η Ουτρέχτη στην 30η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Με τέρμα του Φαν Ντερ Γκούν στις καθυστερήσεις του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με την ισοπαλία (2-2) και γλίτωσαν την ήττα.

Πριν απ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν προηγηθεί στο σκορ με τον Φερμπίκ στο 58΄για να ισοφαρίσει ο Μπουλτίς τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι. Ενώ, προσωρινά είχε δώσει και πάλι το προβάδισμα στην Μπρέντα ο Ποέπον στο 88΄.

Με την «μοιρασιά» αυτή, η Μπρέντα έμεινε στην 11η θέση με 34 πόντους και η Ουτρέχτη τρεις θέσεις κάτω με 32.