Τετάρτη 2 Απριλίου 2014

CONCACAF Champions League: Προς τελικό Τιχουάνα και Τολούκα!! (videos)

Στο μεξικανικό εμφύλιο των ημιτελικών του CONCACAF Champions League, η Τιχουάνα επιβλήθηκε της Κρουζ Αζούλ με 1-0.
Στον επαναληπτικό θα έχουν μειονέκτημα έδρας, αλλά στην προκειμένη οι «χόλος» χρειάστηκαν αυστηρότατο πέναλτι και εύστοχη σχετική εκτέλεση του Αργεντίνου Κριστιάν Πεγιεράνο στο 78ο λεπτό για το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Νωρίτερα, η Τολούκα πέρασε με 1-0 από την Κόστα Ρίκα και την έδρα της Αλαχουελένσε χάρη σε κεφαλιά του Πάουλο Ντα Σίλβα στο 72ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και εξασφάλισε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στους τελικούς (15-17/04 και 22-24/04) της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής. Τέλος σημειώνουμε πως Τιχουάνα και Κρουζ Αζούλ θα λύσουν τους λογαριασμούς τους την επόμενη Τετάρτη (09/04), μία μέρα μετά τον έτερο επαναληπτικό ημιτελικό του τουρνουά.

Πηγή: onsports.gr