Πέμπτη 8 Μαΐου 2014

Στο κόλπο και πάλι ο ΑΠΟΕΛ!

Επέστρεψε στη διεκδίκηση του τίτλου ο ΑΠΟΕΛ, μετά τη νίκη (2-1) του επί της Ομόνοιας για την 8η αγωνιστική των play-off και την ήττα (1-0) της πρωτοπόρου ΑΕΛ από τον Απόλλωνα.

Στο κόλπο και πάλι ο ΑΠΟΕΛ
Νέο ενδιαφέρον απέκτησε η «μάχη» για το πρωτάθλημα στην Κύπρο, μετά την 8η αγωνιστική των play-off. Η πρωτοπόρος ΑΕΛ έχασε εντός έδρας με 1-0 από τον Απόλλων Λεμεσού με τον Αμπραχάμ Γκουϊέ να πετυχαίνει στο δεύτερο λεπτό το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να πλησιάσει στους τρεις βαθμούς ο ΑΠΟΕΛ, καθώς επικράτησε 2-1 της Ομόνοιας. Το σκορ άνοιξε ο Τόμας Ντε Βινσέντι στο 23’, με τον Αλίπιο να απαντά στο 38ο λεπτό. Όμως, ο Αντόρνο έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του Γιώργου Δώνη στο 76’, και αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το τέλος.