Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014

Αργεντινή: Πρόλαβε να χαρίσει ισοπαλία ο Σκόκο!! (videos)

Τραυματισμένος αποχώρησε ο Ιγνάσιο Σκόκο, αλλά σκόραρε στο εκτός έδρας 1-1 των Νιούελς Ολντ Μπόις με τη Ρασίνγκ Κλουμπ.
Πέρα από τον άλλοτε παίκτη της ΑΕΚ, ο οποίος σκόραρε στο 10ο λεπτό και αντικαταστάθηκε στο 66ο εξαιτίας μυϊκού τραυματισμού, τραυματισμένος αποχώρησε στο 43ο ο Μίλτον Κάσκο. Πάντως, οι «λέπροι» επιβίωσαν απέναντι στη συνεχή πίεση των γηπεδούχων μετά την ισοφάριση του Γκουστάβο Μπου στο 27ο, ώστε να αποσπάσουν τον βαθμό της ισοπαλίας και να παραμείνουν στην τρίτη θέση της κατάταξης της Inicial της Αργεντινής.
Νωρίτερα, η Σαν Λορένζο έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά πήρε βαθμολογική ανάσα με 3-1 στην έδρα της Ντεφένσα Ι Χουστίσια. Άλλωστε έδειξε αντανακλαστικά μετά το γκολ του Παραγουανού Χούλιο Ροντρίγκεζ στο 14ο λεπτό, καθώς ο Μάουρο Σέτο ισοφάρισε στο 19ο, ενώ στο 57ο ο 32χρονος Μάουρο Μάτος ολοκλήρωσε την ανατροπή και στο 73ο ο Ένζο Καλίνσκι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.