Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Δια πυρός και σιδήρου η Σταντάρ…!

Με ένταση –που οδήγησε σε ολιγόλεπτη διακοπή- και ήρωα τον Εμποκού η Σταντάρ Λιέγης πήρε δύσκολη νίκη απέναντι στην Γκενκ στο ματς που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική της Jupiler League.

Δια πυρός και σιδήρου η Σταντάρ…
Δυσκολεύτηκε αλλά συνέχισε το θετικό της Σερί η Σταντάρ Λιέγης, η οποία επικράτησε 2-0 της Γκενκ στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική βελγικού πρωταθλήματος.

Σε ένα ματς με μεγάλη ένταση ο Εμποκού στο 13’ κατάφερε να δώσει τα ηνία του σκορ στην Σταντάρ. Οι δύο ομάδες έμειναν αρκετά μακριά απ’ τον καλό τους εαυτό, με διαπληκτισμούς ανάμεσα στους παίκτες και υβριστικά συνθήματα να οδηγούν σε ολιγόλεπτη διακοπή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Η Γκενκ πίεσε για την ισοφάριση, με ελάχιστες καλές στιγμές, όμως ο Μουτζάτζι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων «κλείδωσε» τη πέμπτη διαδοχική νίκη που ανέβασε την ομάδα της Λιέγης στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς, ενώ η Γκενκ την ακολουθεί με δύο λιγότερους.