Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Με μεγάλο… αυτογκόλ ξανά νίκη για Ντόρτμουντ!! (video)

«Έλυσε» τα μάγια η Ντόρτμουντ. Χάρη σε μία «αυτογκολάρα» του Κράμερ η ομάδα του Κλοπ επέστρεψε μετά από σχεδόν δύο μήνες στις νίκες επικρατώντας 1-0 της Γκλάντμπαχ. Ανησυχία για Σωκράτη.

Με μεγάλο… αυτογκόλ ξανά νίκη για Ντόρτμουντ! (video)
Επιτέλους νίκη για την Ντόρτμουντ! Μετά από πέντε σερί ήττες και επτά συνολικά ματς χωρίς τρίποντο, η ομάδα του Κλοπ έσπασε την κατάρα στην Bundesliga επικρατώντας 1-0 απέναντι στην Γκλάντμπαχ στο «Signal Iduna Park».

Η εμφάνιση των Βεστφαλών ήταν καλή αφού πίεσαν από τα πρώτα λεπτά του φιλοξενούμενους, που πέρασαν δύσκολες ώρες. Ο χρόνος περνούσε χωρίς… γκολ και τα περιθώρια στένευαν σημαντικά, εκεί ήρθε το… απρόσμενο δώρο του Κράμερ, ο οποίος άθελά του «κρέμασε» τον Σόμερ στο 58ο λεπτό. Η Ντόρτμουντ προσπάθησε να «καθαρίσει» το ματς, είχε δοκάρι λίγο μετά το γκολ έπειτα από τρομερό σουτ του Ρόις, όμως δεν ήρθε άλλο γκολ μέχρι το φινάλε.

Τους 10 βαθμούς έπιασε η ομάδα του Κλοπ, που ξεκόλλησε επιτέλους από την τελευταία θέση. Αγωνία για τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 84’ λόγω τραυματισμού.