Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

Με… φόρα απ’ τον Παναθηναϊκό!

Μετά τη νίκη του στη Λεωφόρο συνεχίζει το αήττητο σερί για πέμπτη αγωνιστική η Αϊντχόφεν, που επικράτησε -πιο δύσκολα απ’ ότι αναμενόταν- της Χέρακλες με 2-1 στην 12η αγωνιστική της Eredivisie.

Με… φόρα απ’ τον Παναθηναϊκό
Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε της Χέρακλες η Αϊντχόφεν με 2-1 στο ματς για την δωδέκατη αγωνιστική της Eredivisie.

Μετά το νικηφόρο πέρασμά της απ’ τη Λεωφόρο με τη νίκη επί του Παναθηναϊκού για το Γιουρόπα Λιγκ η ομάδα του Φελίπ Κοκού ζορίστηκε, αλλά πήρε το πέμπτο συνεχόμενο «τρίποντο» στις εγχώριο πρωτάθλημα.

Η Χέρακλες –που βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας- προηγήθηκε στο 29’ με τον Λίνσεν. Ο Ντε Γιονγκ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου έφερε την ισοφάριση, ενώ ο Ρεκίκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων «λύτρωσε» τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας, που διατήρησαν το +4 απ’ τον Άγιαξ που ακολουθεί.