Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

«Τσίμπησε» βαθμό ο Ζαρντίμ!

Με ένα βαθμό έφυγε από το «Ζοφρουά Γκισάρ» η Μονακό, μένοντας στο 1-1 με τη Σεντ Ετιέν. Η… κατηφόρα της Λιλ συνεχίζεται, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα της Ρεμς.

«Τσίμπησε» βαθμό ο Ζαρντίμ
Χωρίς νίκη για δεύτερο σερί παιχνίδι έμεινε η Μονακό, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σεντ Ετιέν, στο «Ζοφρουά Γκισάρ». Από την άλλη, η… κατρακύλα της Λιλ συνεχίζεται, καθώς ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Ρεμς.

Η Μονακό ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση, με τον Τραορέ να τη βάζει μπροστά στο 17’ και το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η Σεντ Ετιέν ανέβασε την απόδοσή της και έφερε το ματς στα ίσα με τον Φαν Φολφσβίνκελ στο 59’. Στο 71ο λεπτό, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ έμεινε με δέκα παίκτες, ύστερα από την αποβολή του Μπακαγιόκο, με αποτέλεσμα να οπισθοχωρήσει και να κρατήσει αυτό το 1-1.

Από ‘κει και πέρα, η Ρεμς «τελείωσε» μέσα σε επτά λεπτά την αναμέτρηση με τη Λιλ, επικρατώντας με 2-0. Στο 26’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μουκατζό, με τον Κορσιά να αποβάλλεται στην ανατροπή και να αφήνει με παίκτη λιγότερο τους «λιλουά», με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από τον Μαντί.