Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Απόδραση με γκολ από τον Μαρίνο!

Λύτρωσε τη Σαρλερουά ο Στέργος Μαρινός στην 17η αγωνιστική της Jupiler League, καθώς σκόραρε στο 70’ της αναμέτρησης με τη Βέστερλο και η ομάδα του έφυγε με το «διπλό» (2-3).

Απόδραση με γκολ από τον Μαρίνο
Μεγάλος πρωταγωνιστής της Σαρλερουά ήταν ο Στέργος Μαρίνος στο εκτός ματς με τη Βέστερλο στην 17η αγωνιστική του βέλγικου πρωταθλήματος. Ο 27χρονος δεξιός μπακ αγωνίστηκε σε όλη της διάρκεια του παιχνιδιού και πέτυχε γκολ στο 70ο λεπτό, όταν οι δύο ομάδες ήταν στο 2-2 και της χάρισε ένα πολύτιμο «τρίποντο».

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του πρώην αμυντικού του Παναθηναϊκού και του Ατρόμητου. Το προηγούμενο ήταν στις 23 Φεβρουαρίου του 2013, όταν και είχε στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Αγριμάκη σε παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, που είχε λήξει 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Σούτερντεν, ενώ ο Τιαμόν ισοφάρισε στο 15’ και στο 61’ έγινε το 1-2 με τον Φορ. Επτά λεπτά αργότερα ο Ράουσεν ισοφάρισε για τη Βέστερλο και στη συνέχεια «χτύπησε» ο Μαρίνος. Μάλιστα, τρία λεπτά νωρίτερα είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία της Jupiler League.