Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Δεν είχε πει την τελευταία της λέξη...!

Σημαντικό βαθμό «τσίμπησε» η Γκόου Αχέντ Ίγκλις, καθώς έφυγε με το 2-2 από την έδρα της Φίτεσε, αν και έχανε με 2-0 μέχρι το 75ο λεπτό. Πεντάρα από την Ουτρέχη επί της Μπρέντα.

Δεν είχε πει την τελευταία της λέξη...
Δεύτερο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα για την Γκόου Αχέντ Ίγκλις, που συνεχίζει την προσπάθεια της για να αποκτήσει απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη. Μετά το 2-0 επί της Μπρέντα της προηγούμενης αγωνιστικής έφερε 2-2 με την Φίτεσε, που ήταν μπροστά με 2-0 μέχρι το 75ο λεπτό.

Ο Βεγίνοβιτς στο 41’ έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Νταούντα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Σαλκ μείωσε στο 75’ και στο 84’ ο Αμοβέρ εδώσε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Ισοπεδωτική η Ουτρέχτη, που έριξε πέντε γκολ στην Μπρέντα μέσα στο σπίτι της. Ο Μπουϊμάνς στο 11’ άνοιξε το σκορ και η απάντηση ήρθε από τον Σάρπονγκ στο 37’, αλλά οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Ντουπλάν.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν ακόμη τρία γκολ από πλευράς φιλοξενούμενων. Ο Μπουϊμάνς «χτύπησε» ξανά στο 54’ και οι Ρούμπιν (83’), Μπαράζιτε (89’) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.