Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Ευρώπη STOP!!

Τη φόρα της Θέλτα για έξοδο στην Ευρώπη «έκοψε» το Σάββατο η Εϊμπάρ, επικρατώντας στο «Μπαλαϊδος» των «βιγκίστσς» με 1-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Primera Division.

Ευρώπη STOP
Η Εϊμπάρ νίκησε 1-0 τη Θέλτα στο «Μπαλαϊδος», στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Primera Division και δεν άφησε τους Γαλιθιάνους να μπουν στην προνομιούχο εξάδα που οδηγεί στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, έχοντας και ένα ματς περισσότερο από τους υπόλοιπους «μνηστήρες», ήτοι αναμένεται να μείνουν περισσότερο πίσω.

Από την πλευρά τους, οι νικητές ξέφυγαν με +6 από τις τελευταίες θέσεις και επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από τρεις αγωνιστικές, πλησιάζοντας κάπως και την πρώτη εξάδα.

Οι δυο ομάδες έχασαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και αυτοί που δικαιώθηκαν ήταν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι σκόραραν με το ωραίο πλασέ του Μανού στο 30’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Γαλιθιάνοι πίεσαν ασφυκτικά και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, ενώ είχαν και δοκάρι στο 92’, αλλά έμεναν και εκτεθειμένοι στις αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων.

ΘΕΛΤΑ: Αλβαρεθ, Ούγκο Μάγιο (72’ Τσαρλς), Καμπράλ, Φοντάς, Τζόνι (83’ Πλάνας), Λόπεθ, Ραντόγια (62’ Φερνάντεθ), Κρον-Ντέλι, Ορεγιάνα, Λαριβέι, Νολίτο

ΕΪΜΠΑΡ: Ιρουρέτα, Μποβέντα, Αλμπεντόζα, Νάβας, Λίγιο, Μπόατενγκ, Γκαρσία, Κάπα (85’ Ανχελ), Μπερχόν (43’ Εϊμπραχαμ), Αρουαμπαρένα, Ντελ Μοράλ (79’ Εράστι)