Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

Με συνοπτικές διαδικασίες στους «8»

Στο πρώτο ματς η Σεντ Μίρεν αντιστάθηκε. Στον επαναληπτικό της 4ης φάσης του Κυπέλλου Σκωτίας όμως, η Ινβερνές αγρίεψε, διέλυσε τους «Άγιους» με 4-0, και πήρε πανηγυρική πρόκριση στους «8».

Τον εαυτό που την κρατάει στην κορυφή της Πρέμιερσιπ Σκωτίας θυμήθηκε η Ινβερνές στον επαναληπτικό της τέταρτης φάσης του Κυπέλλου Σκοτίας κόντρα στην Σεντ Μίρεν.

Μετά το 1-1 του πρώτου ματς η Ινβερνές… αγρίεψε και επιβλήθηκε 4-0 παίρνοντας πανηγυρική πρόκριση στους «8» της διοργάνωσης.

Ο Γουόρεν στο 20’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάνσεϊ -που κέρδισε ο Γουάτικινς με ανατροπή απ’ τον Γκούντγουιν- στο 23’ έκανε το 2-0 του ημιχρόνου.

Το δυνατό σουτ του Γουίλιαμς στο 67’ διεύρυνε το σκορ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάινι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.*Πηγή: sport-fm.gr*