Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

Είκοσι λεπτά δουλειά!!

Σε τυπική υπόθεση εξελίχθηκε η πρόκριση στην φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας για την Αταλάντα, που με δύο γκολ του Μποάκιε στο πρώτο 20λεπτο «καθάρισε» την Αβελίνο (2-0) και πήρε το εισιτήριο.

Είκοσι λεπτά δουλειά
Είκοσι λεπτά παιχνιδιού ήταν αρκετά ώστε η Αταλάντα να καταφέρει να πάρει το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας. Η ομάδα του Μπέργκαμο επικράτησε 2-0 της Αβελίνο εντός έδρας και συνεχίζει στην επόμενη φάση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Στέφανο Κολαντουόνο ήταν ο Ρίτσμοντ Μποάκιε. Ο Γκανέζος επιθετικός με δύο τέρματα στο 14’ και στο 19’ αντίστοιχα έβαλε τέλος στις ελπίδες των φιλοξενούμενων.

Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμούς και έδειχναν να σκέφτονται περισσότερο το προσεχές ματς απέναντι στην Τσεζένα που ακολουθεί για το πρωτάθλημα.