Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

Έβγαλε… μαγκιά η Μονακό!!

Στις νίκες επέστρεψε η Μονακό επικρατώντας 2-0 της Λανς, σε ένα ματς που η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ έπαιζε με παίκτη λιγότερο για πάνω από 55 λεπτά! Έπιασε πέναλτι ο Σούμπασιτς!

Έβγαλε… μαγκιά η Μονακό!
Άντεξε και… χαμογέλασε! Αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο για πάνω από 55 λεπτά, λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Ουάλας (35’), η Μονακό επικράτησε 2-0 της Λανς για τη 16η αγωνιστική της Ligue 1 και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα ύστερα από τις 25/10 κόντρα στην Μπαστιά!

Στο 64’ ο Μπερμπάτοφ κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα, δίνοντας το προβάδισμα στους Μονεγάσκους. Όμως, πέντε λεπτά αργότερα ο Μαρσιάλ ανέτρεψε στη μεγάλη περιοχή της Μονακό τον Κουλιμπαλί, με τον Βαλντίβια να αναλαμβάνει την εκτέλεση από την άσπρη βούλα, αλλά να βλέπει Σούμπασιτς να πέφτει και να απομακρύνει!

inner

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι φιλοξενούμενοι πίεζαν για την ισοφάριση, ωστόσο αυτή όχι μόνο δεν ήρθε, αλλά ο Καράσκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-0!