Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

Έκανε… προπόνηση η Λάτσιο!

Την παραμικρή δυσκολία δεν αντιμετώπισε η Λάτσιο απέναντι στην Βαρέζε. Οι «λατσιάλι» έφτασαν χαλαρά στη νίκη με σκορ 3-0 στο «Ολίμπικο» και πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ιταλίας.

Έκανε… προπόνηση η Λάτσιο
Άνετο απόγευμα πέρασε η Λάτσιο απέναντι στην Βαρέζε για τον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι βρήκε την ευκαιρία να πάρει τα πάνω της και να ξεπεράσει τα τρία ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας άνετα στο 3-0.

Το «Ολίμπικο» μπορεί να μην είχε κόσμο, όμως οι «λατσιάλι» φρόντισαν να ζεστάνουν τον κόσμο τους και να «καθαρίσουν» το ματς από νωρίς. Πρώτα ο Κόνκο (24’) και δύο λεπτά αργότερα (26’) ο Τζόρτζεβιτς έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τους, που εν συνεχεία κατέβασε στροφές. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Άντερσον στο 80ο λεπτό. *Πηγή: sport-fm.gr*