Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2014

Αποχαιρέτησε το Κύπελλο ο Άγιαξ!! (video)

Σε ντροπιαστική ήττα ανάγκασε τον Άγιαξ η Φίτεσε, η οποία ξεπέρασε το αρνητικό σερί των έξι τελευταίων ματς, διέλυσε τον «Αίαντα» με 4-0 και τσέκαρε το εισιτήριο για τους «8» του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Αποχαιρέτησε το Κύπελλο ο Άγιαξ (video)
Βαριά ήττα με 4-0 από την Φίτεσε-μετά από αήττητο 15 αγωνιστικών που διατηρούσε στις εγχώριες διοργανώσεις- δέχτηκε ο Άγιαξ, που αποχαιρέτησε στους «16» το Κύπελλο Ολλανδίας.

Ούτε το «Άμστερνταμ Αρίνα» ήταν αρκετό για να βοηθήσει τον «Αίαντα» στο ματς, με την Φίτεσε να μπαίνει αποφασισμένη να «καθαρίσει» την πρόκριση και να επανέλθει μετά από έξι ματς που έμεινε χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Το γκολ του Τραορέ στο 22’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενος, με τον Λαμπιάντ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να διπλασιάζει τα τέρματα. Το δεύτερο τέρμα του Τραορέ στο 57’ και αυτό του Καζαϊσβίλι τρία λεπτά αργότερα «καθάρισαν» στις αρχές του δεύτερου μισού τη νίκη της Φίτεσε, που πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για τους «8» του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ajax 0:4 Vitesse--Full Highlights Netherlands... από OfficialGoals