Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2015

Τα...φιλικά της Ξάνθης κι ο Παππάς!!

Ο Κ. Νικολακόπουλος καταγράφει στο blog του στο gazzetta τα…φιλικά του Ολυμπιακού με την Ξάνθη και τα αποτελέσματα του Παππά!
Σκέφθηκα σήμερα, έτσι, ας πούμε χωρίς λόγο, να θυμηθούμε τα περισσότερα αποτελέσματα του Ολυμπιακού με την Ξάνθη εδώ και σχεδόν μία 15ετία.
2002 Ολυμπιακός-Ξάνθη 1-1 και Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-2 με αποβολή Τζιοβάνι, καρέκλες να πέφτουν στον Καρεμπέ κι άλλα επεισόδια
2003 Ολυμπιακός-Ξάνθη 1-1
2004 Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-3 με τα δύο γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις και τα δύο!
2005 Ξάνθη-Ολυμπιακός 2-1 και Ολυμπιακός-Ξάνθη 0-0
2006 Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-0
2007 Ολυμπιακός-Ξάνθη 2-1 με το γκολ στο 86’ και Ξάνθη-Ολυμπιακός 0-0
2008 Ολυμπιακός-Ξάνθη 2-1 με απόκρουση πέναλτι του Νικοπολίδη στο 90’
2009 Ολυμπιακός-Ξάνθη 2-1 με το νικητήριο γκολ από πέναλτι
2010 Ολυμπιακός-Ξάνθη 0-0, μία εβδομάδα μετά το ΠΑΟ-Ολυμπιακός 0-1 (Ντάρμπισαϊρ)
2011 Ολυμπιακός-Ξάνθη 1-0 με αυτογκόλ
2012 Ολυμπιακός-Ξάνθη 2-1 με το γκολ της νίκης στις καθυστερήσεις και Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-0
2014 Ξάνθη-Ολυμπιακός 0-2 με το δεύτερο γκολ στο 89’ κι αποβολή του Χολέμπας
Κάποιος θα μπορούσε να σχολιάσει, «δεν τα βλέπεις και για…φιλικά». Για δε το φετινό Ξάνθη-Ολυμπιακός 1-3 σας παραπέμπω εδώ (http://www.gazzetta.gr/football/article/689851/ta-erixe-ekei-gia-na-fyla...).
Επίσης ενδιαφέρον έχουν και τα αποτελέσματα των μεγάλων ομάδων με διαιτητή τον Αθηναίο Παππά.
Ας δούμε κάποια:
Τα τρία τελευταία του Ολυμπιακού; Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-1, Αστέρας-Ολυμπιακός 2-1 και Ολυμπιακός-Ατρόμητος 0-0. Γενικά την τελευταία τριετία ο Ολυμπιακός με Παππά έχει 4 νίκες, 3 ισοπαλίες και μία ήττα.
Ο ΠΑΟΚ με τον Παππά το ίδιο διάστημα έχει 4 νίκες (σε Γιάννινα, Κομοτινή, Λιβαδειά και με Βέροια μέσα), μία ισοπαλία (με ΠΑΟ έξω) και δύο ήττες (στην Τρίπολη και στο Καραϊσκάκη).
Ο Παναθηναϊκός με τον Παππά στο ίδιο διάστημα έχει μία νίκη (με Αστέρα μέσα), τρεις ισοπαλίες (με ΠΑΟΚ μέσα, στο Καραϊσκάκη και στην Ξάνθη) και μία ήττα (στον ΟΦΗ).
Δεν τον λες και διαιτητή...φιλολυμπιακό και αντίΠΑΟ η, αντιΠΑΟK, ε; Βλέπετε μεγάλες διαφορές στα αποτελέσματα;...

*Πηγή: gazzetta.gr*