Τρίτη 27 Δεκεμβρίου 2011

Τους... "δάγκωσε" ο Χένεσι!!

Μεγάλη ευκαιρία να μπει στην πρώτη τετράδα έχασε η Άρσεναλ, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Γουλβς μέσα στο Λονδίνο, με τον γκολκίπερ των "λύκων", Γουέιν Χένεσι!

Τους... "δάγκωσε" ο Χένεσι
Η Άρσεναλ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό. Ο Μπεναγιούν έκανε τη σέντρα, ο Ζουμπάρ και ο Χένεσεϊ δεν κατάφεραν να απομακρύνουν τη μπάλα και ο Ζερβίνιο με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.
Η Γουλβς ισορρόπησε στη συνέχεια το ματς κι έφτασε στην ισοφάριση στο 38'. Ο Χουντ κέρδισε πολλές κόντρες μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ, αλλά ο Κονσιελνί απομάκρυνε και στη συνέχεια ο Φλέτσερ με κεφαλιά νίκησε τον Σέζνι.
Οι «κανονιέρηδες» προσπάθησαν να απαντήσουν στην επανάληψη και πίεσαν και ειδικότερα μετά από την αποβολή του Μιλίγιας στο 75ο λεπτό. Ο Φαν Πέρσι στο 79' έσπασε το τεχνητό οφσάιντ αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν καλό, ενώ στο 86' ο Χένεσεϊ απέκρουσε το απ' ευθείας φάουλ του Ολλανδού επιθετικού.

πηγή: sportdog.gr