Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2012

Όλοι στη σκιά του… Πλατανιά!!

Όλοι στη σκιά του… Πλατανιά!
Συνεχίζει την… τρελή του πορεία στη Football League ο Πλατανιάς, που για την 13η αγωνιστική έκαμψε την αντίσταση και του Εθνικού Αστέρα. Η κρητική ομάδα επικράτησε 3-0 με τέρματα των Μαραγκουδάκη (52’, 89’) και Ναζλίδη (82’) και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μάλιστα ο Πλατανιάς θα μπορούσε να είχε αυξήσει ακόμη περισσότερο τη διαφορά από τους διώκτες του, όμως του τα χάλασε ο… Ολισαντέμπε. Ο πολιτογραφημένος Πολωνός θυμήθηκε τα κατορθώματά του την περίοδο που αγωνιζόταν στον Παναθηναϊκό και με γκολ στο 90’ έδωσε στη Βέροια τη νίκη με σκορ 1-0 επί του Θρασύβουλου, με τον «Μανολάκη» να έχει και δοκάρι στις καθυστερήσεις.

Σπουδαία νίκη της Καλλονής επί της Αναγέννησης Επανομής με σκορ 1-0. Το γκολ για τους νησιώτες σημείωσε ο Μαρτσέλο στο 45’.

Σκοράροντας στα τελευταία λεπτά, Παναχαϊκή και Πανσερραϊκός πήραν δύσκολες νίκες κόντρα σε Φωκικό (2-0) και Παναχαϊκή (1-0), αντίστοιχα.