Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2012

Το παραμύθι δεν έχει τελειωμό!!

Το παραμύθι δεν έχει τελειωμό!
Τίποτα, τίποτα δεν την σταματά!

Ύστερα από τις Βιγιαρεάλ και Σανταντέρ, η Μιραντές απέκλεισε και την Εσπανιόλ από τον Κύπελλο Ισπανίας, νικώντας με σκορ 2-1 στον επαναληπτικό (3-2 είχε ηττηθεί στην Καταλονία).

Ο Κανέδα ήταν αυτός που σημείωσε το «χρυσό γκολ» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και επέτρεψε στην ομάδα από τη Segunda B να συνεχίσει το... παραμύθι της στα ημιτελικά του θεσμού.

Η δυσκολία με την οποία είχε νικήσει (3-2) την Μιραντές στον πρώτο αγώνα δεν έγινε… μάθημα στην Εσπανιόλ.

Όλα ήταν ιδανικά για την ομάδα της Καταλονίας στον επαναληπτικό, καθώς πήρε το προβάδισμα στο 47ο λεπτό με τον Φόντε, με το πρώτο ημίχρονο να λήγει στο 0-0. Ωστόσο, ύστερα από αυτό το τέρμα χαλάρωσε και αυτό το «πλήρωσε» με την ισοφάριση του Πάμπλο, στο 58’.

Η αναμέτρηση είχε φτάσει στις καθυστερήσεις και όλα έδειχναν πως η Εσπανιόλ θα έπαιρνε την πρόκριση, αλλά ο Κανέδα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-1, δίνοντας άλλη μία μεγάλη πρόκριση στην ομάδα του.

πηγή: sportfm.gr