Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Ευτυχώς σφύριξε ο διαιτητής!!

Ευτυχώς σφύριξε ο διαιτητής!
Για να σταματήσει τη Λιλ και την Μπορντό να σκοράρουν!

Οι Γιρονδίνοι ύστερα από ένα εξαιρετικό και αμφίρροπο ματς, επικράτησαν στο «Μετροπόλ» των «λιλουά» με σκορ 5-4, για την 23η αγωνιστική της Ligue 1.

Το «χρυσό γκολ» για την ομάδα του Φρανσίς Ζιλό πέτυχε ο Ομπρανιάκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ρου να ισοφαρίζει –προσωρινά- την αναμέτρηση για τους γηπεδούχους στο 90’.

Μόλις στο τρίτο λεπτό έδειξε τις διαθέσεις της η Μπορντό, η οποία πήρε το προβάδισμα με τον Μορίς-Μπελαΐ, με το σκορ στο 60’ να είναι στο υπέρ της 4-1. Η Λιλ αντέδρασε και μέχρι τη συμπλήρωση των 90’ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με τον Ρου.

Ωστόσο, τη χαριστική βολή στην ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά, έδωσε ένας πρώην «λιλουά» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λουντοβίκ Ομπρανιάκ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό –και εντυπωσιακό- 5-4.