Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Έτσι όπως τα έκανε…!!

Έτσι όπως τα έκανε…
Και κάπου εδώ, ο τίτλος «κάνει φτερά» από τη Βαρκελώνη! Η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε εκτός έδρας από την Οσασούνα με σκορ 3-2 και κινδυνεύει να μείνει δέκα βαθμούς πίσω εάν η Ρεάλ Μαδρίτης βγάλει… την υποχρέωση την Κυριακή κόντρα στη Λεβάντε!

Οι Καταλανοί ωρύονται για την απόφαση του διαιτητή στα τελευταία λεπτά να μην μετρήσει το τέρμα που σημείωσε ο Αλέξις Σάντσες, καθώς ο ρέφερι «ανακάλυψε» οφσάιντ την ώρα που δέχτηκε τη μπάλα ο Χιλιανός μεσοεπιθετικός.

Οι γηπεδούχοι είχαν σε εντυπωσιακή μέρα τον Λούκιτς, που σημείωσε δύο γκολ (5’ και 22’). Στο 51’ ο Αλέξις Σάντσες έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους «μπλαουγκράνα», όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Γκαρσία έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στην Οσασούνα. Η Μπαρτσελόνα πίεσε τουλάχιστον για την ισοφάριση και κατάφερε να μειώσει στο 73’ με τον νεαρό Τέγιο, λίγα λεπτά πριν τη φάση που… στιγμάτισε τον αγώνα.

Το πρόγραμμα της 23η αγωνιστικής:
Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου
Ρασίνγκ Σανταντέρ – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0
Οσασούνα – Μπαρτσελόνα 3-2 (5', 22' Λούκιτς, 56' Γκαρσία/ 51' Σάντσες, 73' Τέγιο)

Μπέτις – Αθλέτικ Μπιλμπάο (23:00)