Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

«Σκούρα» τα πράγματα Μανόλο!

Για μία ακόμη αγωνιστική η Σαραγόσα έμεινε χωρίς νίκη, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της 2-1 από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ και πλέον τα πράγματα γίνονται δύσκολα για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ.

«Σκούρα» τα πράγματα Μανόλο
Σε πολύ δύσκολη θέση βρίσκεται πλέον η Σαραγόσα, καθώς γνώρισε νέα ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά στην έδρα της από την Ρεάλ Σοσιεδάδ με σκορ 2-1.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ δεν μπόρεσε να πάρει το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, καθώς αγωνιζόταν από το 22ο λεπτό με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ερνάντεζ.

Πλέον η Σαραγόσα βρίσκεται μόλις τέσσερις βαθμούς πάνω από τις θέσεις που οδηγούν στη δεύτερη κατηγορία. Στον αντίποδα η Σοσιεδάδ κατάφερε να ανέβει στη 6η θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στο Γιουρόπα Λιγκ.

Το σκορ για την Σοσιεδάδ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Γκρίζμαν, με τον Αγκιρέτσε να διαμορφώνει στο 32’ το 2-0 και να… καθαρίζει ουσιαστικά το παιχνίδι, καθώς η Σαραγόσα αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 22’, λόγω αποβολής του Ερνάντεζ.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις σε 2-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Απόνο.