Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2013

Της… έκλεισε το σπίτι! (video)

Ό,τι ήθελε έκανε την Αθλέτικ Μπιλμπάο η Εσπανιόλ, καθώς την διέσυρε μέσα στο «Σαν Μαμές» με σκορ 4-0 για την 23η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Της… έκλεισε το σπίτι (video)
Έκανε… πλάκα η Εσπανιόλ μέσα στο «Σαν Μαμές» επικρατώντας της Αθλέτικ Μπιλμπάο 4-0 για την 23η ημέρα του ισπανικού πρωταθλήματος.

Με αυτή τη νίκη οι Καταλανοί ξεπέρασαν στην βαθμολογία τους Βάσκους, με αυτό το πολύ σημαντικό τρίποντο σε μία δύσκολη έδρα. Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι έδειξαν για ακόμη ένα παιχνίδι τη φετινή σεζόν ότι δεν υπάρχει… λογική στον τρόπο που αγωνίζονται σε κάθε παιχνίδι τους.

Το σκορ για την Εσπανιόλ άνοιξε ο Μορένο στο 28ο λεπτό, με το 1-0 να είναι το σκορ που πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος οι Καταλανοί κατάφεραν να… καθαρίσουν το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά με τον Σάντσεζ να κάνει το 2-0 και ο Στουάνι στο 59’ το 3-0. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Βερντού στο 75’ διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.