Πέμπτη 7 Μαρτίου 2013

Το προβάδισμα η ΑΕΚ!

Με το 1-1 που απέσπασε η ΑΕΚ Λάρνακας στην έδρα του Παραλιμνίου απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου. Πέρασε ο Απόλλων Λεμεσού.

Το προβάδισμα η ΑΕΚ
Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι Ένωση Παραλιμνίου και ΑΕΚ Λάρνακας, μετά το 1-1 στο πρώτο παιχνίδι, ωστόσο οι «κιτρινοπράσινοι» απέκτησαν προβάδισμα μετά το εκτός έδρας γκολ ενόψει της ρεβάνς σε μια εβδομάδα.

Στο πρώτο λεπτό του αγώνα ο Τόμας άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ, ωστόσο στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού ο Μρντάκοβιτς ισοφάρισε για την Ένωση και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου της Κύπρου.

Ο Απόλλων Λεμεσού έχοντας ως προίκα την νίκη με 2-0 από το πρώτο παιχνίδι, έμεινε στο 1-1 με την Αγία Νάπα και πανηγύρισε εύκολα την πρόκρισή του στην τετράδα του θεσμού.