Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Δεν χάνει η Σεντ Ετιέν!!

Η Σεντ Ετιέν διατήρησε το αήττητο μέσα στο 2013, μένοντας στο 2-2 στο «Ρουτ ντε Λοριάν», με τη Ρεν, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 28η αγωνιστική της Ligue 1.

Δεν χάνει η Σεντ Ετιέν!
Δεν χάνει το 2013 η Σεντ Ετιέν! Αν και βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ οι «στεφανουά» από τη Ρεν, κατάφεραν να… αποδράσουν με το βαθμό (2-2) από το «Ρουτ ντε Λοριάν», στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 28ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η ομάδα της Βρετάνης προηγήθηκε με τον Ντανζέ στο 44’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μολό, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Το ίδιο… έργο είχε και στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση, με τη Ρεν να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με τον Φερέ και τον Ομπαμεγιάνγκ να φέρνει ξανά το ματς στην ισοπαλία (65').