Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Δεν σταματάει πουθενά!!

Σε ακόμη μία νίκη έφτασε ο Εργοτέλης, που σε ματς για την 26η αγωνιστικής της Football League επικράτησε 2-1 του Πιερικού και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, έχοντας και διαφορά!

Δεν σταματάει πουθενά!
Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς χτύπησε στις αρχές κάθε ημιχρόνου, ανοίγοντας το σκορ στο 9’ με κεφαλιά του Λαμπίν και διπλασιάζοντας τα τέρματά της με σουτ του Ρομάνο στο 55’.

Το μόνο που κατόρθωσε να κάνει ο Πιερικός ήταν να μειώσει στο 80’ με τον Αποστολίδη, ενώ ο ίδιος παίκτης αποβλήθηκε οκτώ λεπτά αργότερα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου,Τζανακάκης, Γεωργίου (46' Πίτσος), Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Μπουχαλάκης, Ρομάνο (77' Μπρούνο), Ουέλινγκτον, Χαντί, Ζάχορα, Λαμπίν (55' Κοζορώνης).

Πιερικός (Γιώργος Φοιρός): Βασιλειάδης, Νίκου, Ντόικιτς, Πολίτης, Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Παπατόλιος (79' Παναγιωτίδης), Καθάριος (79' Ιτσιος), Μπελόσεβιτς, Καραγκούνης (64' Σεχολάρι), Ελευθεριάδης.