Δευτέρα 29 Απριλίου 2013

Σφράγισε το ευρωπαϊκό εισιτήριο η Μάδεργουελ!!

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε η Μάδεργουελ κόντρα στην πρωταθλήτρια Σέλτικ, σφραγίζοντας έτσι το ευρωπαϊκό της εισιτήριο για το Europa League.

Σφράγισε το ευρωπαϊκό εισιτήριο η Μάδεργουελ
Την πολυπόθητη εντός έδρας νίκη με την οποία θα σφράγιζε το εισιτήριο για την Ευρώπη και πιο συγκεκριμένα για το Europa League πήρε η Μάδεργουελ κόντρα στην πρωταθλήτρια Σέλτικ. Οι γηπεδούχοι έμειναν πίσω στο σκορ στο 40’ λεπτό ύστερα από το γκολ του Χούπερ.

Ωστόσο, άμεση ήταν η αντίδραση της Μάδεργουέλ η οποία ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με τον Ογιάμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, ύστερα από επιτυχημένη εκτέλεση πέναλτι στο 50’ του Χίγκντον. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης (3-1) διαμορφώθηκε ύστερα από το αυτογκόλ του Φόρστερ στο 55’.

Ο Γιώργος Σαμαράς ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε λίγο πριν τη λήξη του αγώνα από τον Άντονι Στόουκς.