Δευτέρα 29 Απριλίου 2013

Περίπατος για την Τβέντε!

Τη νίκη με 5-2 πανηγύρισε η Τβέντε κόντρα στην Ναϊμέγκεν στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Περίπατος για την Τβέντε
Εύκολο μεσημέρι είχε η Τβέντε, η οποία στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής φιλοξένησε την Ναϊμέγκεν. Οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 5-2, διατηρώντας την στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η Τβέντε άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Ντούγκλας να κάνει το 1-0 μόλις στο 3’ λεπτό της αναμέτρησης. Σχεδόν ένα τέταρτο αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καστένιος να γράφει το 2-0 αποτέλεσμα με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε την ίδια εξέλιξη με το πρώτο με τον Σάντλι να κάνει το 3-0 στο 47’ λεπτό.

Λίγα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τη Ναϊμέγκεν με τον Φαν ντερ Βέλντεν να πετυχαίνει το πρώτο γκολ για την ομάδα του. Η χαρά τους ωστόσο δεν κράτησε πολύ αφού ο Μπενγκστον (59’) έκανε το 4-1.

Το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων σκόραρε ο Φάλκενμπεργκ στην εκπνοή του αγώνα (90’).

Ωστόσο, η Τβέντε ήθελε να έχει τον τελευταίο λόγο στον αγώνα με τον Γκουτιέρες να διαμορφώνει το 5-2 στο 92’. Πηγή: sport-fm.gr