Δευτέρα 29 Απριλίου 2013

Ισοπαλία με… νικητή!!

Στους δύο βαθμούς διατηρήθηκε η απόσταση της τρίτης Λιόν με την τέταρτη Σεντ Ετιέν, μετά το μεταξύ τους 1-1 στο «Ζερλάν», για την 34η αγωνιστική της Ligue 1.

Ισοπαλία με… νικητή!
Μπορεί το ντέρμπι μίσους ανάμεσα σε Λιόν και Σεντ Ετιέν να έληξε ισόπαλο (1-1), για την 34η αγωνιστική της Ligue 1, ωστόσο είχε νικητές τους «λιονέ», καθώς διατηρήθηκαν στο +2 από τους «στεφανουά»! Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι νίκησαν για τελευταία την «αιώνια» αντίπαλο το 2010, προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Ζουμά, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Όμως, στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ρεμί Γκαρντ μπήκαν πιο δυνατά, φέρνοντας το ματς στα ίσα με τον Γκουρκίφ στο 54’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν οι δύο τερματοφύλακες, με το 1-1 να διατηρείται έως την ολοκλήρωση του ντέρμπι. Πηγή: sport-fm.gr