Δευτέρα 29 Απριλίου 2013

Την… κράτησε ο Πατσίνι!!

Σε ένα ματς που… στράβωσε για τα καλά στη Μίλαν, ο Πατσίνι με δύο τέρματα την οδήγησε στο τελικό 4-2 επί της Κατάνια και την κράτησε ζωντανή στην μάχη για την 3η θέση.

Την… κράτησε ο Πατσίνι
Η Μίλαν ήθελε σε κάθε περίπτωση τη νίκη απέναντι στην Κατάνια για να διατηρήσει το προβάδισμά της στην μάχη για την 3η θέση του ιταλικού πρωταθλήματος. Το ματς όμως της… στράβωσε για τα καλά.

Η Κατάνια ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι. Στο 30ο ο Λεγκροτάλιε πήρε το προβάδισμα αλλά ο Φλαμινί με το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, έφερε το ματς στα ίσια. Οι φιλοξενούμενοι όμως συνέχισαν να είναι καλύτεροι…

Ο Μπεργκέσιο στο 65΄έκανε το 2-1 αλλά κάπου εκεί ανέλαβε ο Πατσίνι. Με δύο δικά του γκολ στο 74΄και στο 77΄, έδωσε το προβάδισμα στους «ροσονέρι» για να βάλει ο Μπαλοτέλι με πέναλτι στις καθυστερήσεις το τελικό 4-2.