Κυριακή 14 Απριλίου 2013

MLS: Ξύπνησε ο Ανρί!! (videos)

Οι αμυντικοί της ουραγού της Ανατολής, Ντι Σι Γιουνάιτεντ, άφησαν υπερβολικό χώρο στον Τιερί Ανρί και ο Γάλλος στράικερ επέβαλε τη σχετική τιμωρία, η οποία άνοιξε το δρόμο για το εκτός έδρας 2-0 των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς.
Άλλωστε, το δεύτερο φετινό τέρμα του 35χρονου επιθετικού ακολουθήθηκε από γρήγορο 2-0 από τον Τζέιμισον Ολάβε. Παράλληλα, το Ντάλας, που είναι πρώτο στη συνολική κατάταξη, επικράτησε των Λος Άντζελες Γκάλαξι με 1-0 χάρη σε γκολ του Ελληνοαμερικανικού Τζορτζ Τζον στο 87ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας ενώπιον της αντίπαλης εστίας. Ακόμα, οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς πήραν εντός έδρας ισοπαλία από τη Ρέαλ Σολτ Λέικ μετά από πέναλτι του Καμίλο στο 84ο λεπτό, το οποίο ισοφάρισε το γκολ της βραδιάς στα ματς του MLS, που σημειώθηκε από τον Όλμες Γκαρσία στο 66ο λεπτό με απίστευτο σουτ.
Από την πλευρά τους, οι Κολοράντο Ράπιντς φρέναραν τη Σίβας ΗΠΑ με εκτός έδρας 1-0, στο οποίο ο Ντεσόρν Μπράουν ευστόχησε σε πέναλτι και ο Χοσέ Καρέα σημάδεψε το δοκάρι σε αντίστοιχη εκτέλεση των γηπεδούχων. Τέλος, το Τορόντο απέσπασε 1-1 από τη Φιλαδέλφεια Γιούνιον και οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον 0-0 από τους Σιάτλ Σάουντερς.