Τρίτη 2 Απριλίου 2013

Αργεντινή: Επιβίωσε η Λανούς!! (video)

Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, αλλά η Λανούς διατήρησε το αήττητό της στο Final χάρη σε εντός έδρας 2-2 απέναντι στην Κίλμες, που προσπαθεί να αποφύγει την υποβιβασμό.
Οι πρωτοπόροι του Final και της κατάταξης για πρόκριση στο Κόπα Σουνταμερικάνα μείωσαν σε 2-1 με τον Σίλβιο Ρομέρο στο 58ο λεπτό και ισοφάρισαν το τελευταίο ματς της 7ης αγωνιστικής σε 2-2 με τον Γκουίντο Πιζάρο στο 62ο λεπτό. Προγενέστερα, η Κίλμες μπήκε μπροστά με γκολ του Γκουστάβο Όμπερμαν στο 6ο λεπτό και διαμόρφωσε το 2-0 στο 51ο με τον Φερνάντο Ελιζάρι, αν και ο Γιακόμπο Μανσίγια αποβλήθηκε από το 31ο λεπτό εξαιτίας δεύτερης κίτρινης.
3
Σημείωση: Η πρωταθλήτρια της Inicial (Βελέζ Σάρσφιλντ) θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια του Final στις 30 Ιουνίου του 2013 σε μονό αγώνα, ο οποίος θα καθορίσει τον πρωταθλητή της σεζόν.