Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013

Ό,τι προλαβαίνει…!

Μια εβδομάδα πριν το πρώτο της ευρωπαϊκό παιχνίδι, η Ξάνθη ηττήθηκε 3-1 από την Ομόνοια στην Κύπρο και ο Νίκος Καραγεωργίου… «τρέχει» να διορθώσει τα κακώς κείμενα.

Ό,τι προλαβαίνει…
Για ένα ημίχρονο ήταν πολύ καλή, όμως στο δεύτερο η Ξάνθη προβλημάτισε, δέχτηκε τρία γκολ και ηττήθηκε 3-1 από την Ομόνοια στην Κύπρο. Ο Βασιλακάκης άνοιξε το σκορ στο 12’ για τους Ακρίτες, όμως στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι.

Στο 62’ ο Τέιλορ έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Δέκα λεπτά αργότερα ο Εφραίμ με πέναλτι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, ενώ ένα λεπτό αργότερα, στο 73’ ο Γκίκιεβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ομόνοια: Μορέιρα, Χοσέ, Αλαμπί, Αντράντεε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λεάντρο, Ασίς, Σκέμπρι, Πλατινί, Τέιλορ.

Ξάνθη: Κυριακίδης, Βάλλας, Βασιλακάκης, Κομεσίδης, Παΐτο, Ντιέ Μαρσελίνιο, Μάνταλος, Σολτανί, Γούνας, Μαρίν.Πηγή: sport-fm.gr