Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013

«Έφαγε» τριάρα η Παρί!

Την φιλική ήττα με 3-1 γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν από την Στουρμ Γκρατς, με τους Παριζιάνους να παίζουν με τα «δεύτερα».

«Έφαγε» τριάρα η Παρί (video)
Με πολλούς βασικούς να είναι εκτός αποστολής, η Παρί Σεν Ζερμέν ηττήθηκε 3-1 από την Στουρμ Γκρατς σε φιλικό παιχνίδι των δύο. Η προετοιμασία των Παριζιάνων ξεκίνησε μόλις την πρώτη ημέρα του Ιουλίου, την ώρα που οι Αυστριακοί είναι… πιο μπροστά, αφού στις 18 έχουν να δώσουν και επίσημο παιχνίδι για τα προκριματικά του Europa League.

Ο Λοράν Μπλαν δεν χρησιμοποίησε λεπτό τους Σιρίγκου, Σακό, Τιάγκο Σίλβα, Λούκας Μόουρα, Ματουϊντί, Βεράτι, Ιμπραΐμοβιτς, Λαβέτσι, Μενέζ

Για την ιστορία, η Στουρμ Γκρατς προηγήθηκε στο 26’ με τον Μπέριτς, ενώ πριν περάσουν δύο λεπτά, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Τζούριτσιν. Το 3-0 για τους Αυστριακούς έκανε ο Βουγιαντίνοβιτς ένα τέταρτο πριν το φινάλε του αγώνα, ενώ οι Γάλλοι διαμόρφωσαν το τελικό 3-1, χάρη στο γκολ του Ονγκέντα στο 86’.

Παρί Σεν Ζερμέν (Μπλαν): Ντουσέ, Φαν ντερ Βιλ, Άλεξ, Κόντε, Μάξουελ, Κεμπάνο, Σαντόμ, Τιάγκο Μότα, Παστόρε, Κουλιμπαλί, Γκαμεiρό. Επίσης αγωνίστηκαν οι: Μενιάν, Μπουρντίν, Τραορέ, Καμαρά, Ζαλέ, Ονγκεντά, Ραμπιότ, Μποντμέρ, Κομάν, Ενκόμπ, Αροντέλ Πηγή: sport-fm.gr