Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2013

Ισοφάρισε τη… γκέλα!

Μόλις τρεις μέρες πέρασαν από το 0-0 με την Μπαστιά και η Μαρσέιγ επικράτησε 2-1 της Σεντ Ετιέν ισοφαρίζοντας έτσι τη… γκέλα της προηγούμενης αγωνιστικής.

Ισοφάρισε τη… γκέλα
Δεν χρειάστηκε παρά μόνο τρεις μέρες η Μαρσέιγ, ώστε να συνέλθει από 0-0 και την… γκέλα στην έδρα της Μπαστιά. Οι Μασσαλοί ισοφάρισαν την απώλεια βαθμών επικρατώντας 2-1 στην έδρα τους της αρκετά επικίνδυνης Σεν Ετιέν για την 7η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. Με αυτή τη νίκη η Μαρσέιγ έπιασε έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας την Μονακό.

Τα πάντα στην αναμέτρηση συνέβησαν στο πρώτο ημίχρονο όταν και διαμορφώθηκε το τελικό σκορ. Η Μαρσέιγ άνοιξε το σκορ με τον Μεντί στο 22’ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ιμπουλά έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Σεντ Ετιέν ήταν να μειώσει σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκουλάμ στο 32’.

Νωρίτερα η Λιλ επικράτησε εύκολα 3-0 της Εβιάν.