Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2013

Δεν… μας έκατσε!! (video)

Μέσα απ’ τα χέρια της Εθνικής έκλεψε η Βοσνία το δεύτερο «δώρο» που πήγε να κάνει η Σλοβακία! Οι πρωτοπόροι γύρισαν σε 10’ το ματς (2-1) και παρέμειναν απόλυτο φαβορί για να πάνε απευθείας Βραζιλία.

Δεν… μας έκατσε (video)
Δεν ήρθαν τελικά τα ευχάριστα νέα που περίμενε η Εθνική μας από τη Σλοβακία.

Η ομάδα του Βλάντιμιρ Βάις (που ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε 83 λεπτά) δεν άντεξε στην πίεση της Βοσνίας και ηττήθηκε τελικά 2-1.

Το γκολ του Χάμσικ από το 42’ έδειχνε να έχει στριμώξει άσχημα τη βασική αντίπαλο του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος για την απευθείας πρόκριση στο Μουντιάλ.

Αφότου ισοφάρισαν όμως με τον Μπίτσακτσιτς (69’), οι Βόσνιοι πήραν τα πάνω τους και με γκολ του Χάιροβιτς -δέκα λεπτά μετά- πήραν και το τεράστιο διπλό που τους κρατάει στην πρώτη θέση του ομίλου.

Αναγκάζουν, έτσι, την Εθνική μας να περιμένει ένα θαύμα στα δυο τελευταία παιχνίδια (η Βοσνία υποδέχεται το Λιχτενστάιν και τελειώνει τις υποχρεώσεις της στη Λιθουανία) και να παρηγορείται μονάχα από το ότι σφραγίζει από σήμερα τη δεύτερη θέση.

Πηγή: sport-fm.gr