Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

Κατάφερε... να μην κερδίσει η Μονακό!

Απίστευτη «γκέλα» για τη Μονακό, που παρόλο που βρισκόταν με δύο γκολ μπροστά στο σκορ στην έδρα της ουραγού, Σοσό, κατάφερε να έρθει ισόπαλη 2-2 και να χαρίσει την πρώτη θέση στην Παρί.

Κατάφερε... να μην κερδίσει η Μονακό
Σε αχίλλειο πτέρνα της Μονακό εξελίσσονται οι εκτός έδρας αναμετρήσεις στο γαλλικό πρωτάθλημα. Αυτή τη φορά η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι αν και προηγήθηκε 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Καράσο (5’, 10’) στο πρώτο δεκάλεπτο στην έδρα της Σοσό δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα την διατηρούσε στην κορυφή του γαλλικού πρωταθλήματος έπειτα από 10 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν στον δεύτερο 45λεπτο και να μειώσουν με τον Μακαμπού στο 57’. Στη συνέχεια οι Μονεγάσκοι έδειξαν «μπλοκαρισμένοι» και σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και το δεύτερο τέρμα για τη Σοσό με τον Ρομαρίκ στο 69’ για να φέρει την απόλυτη ισορροπία στο ματς.

Το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε αφού ο Φαλκάο και οι υπόλοιποι δεν μπόρεσαν να βρουν χώρους να απειλήσουν και η Μονακό έχασε την ευκαιρία να διατηρηθεί στην κορυφή του Championnat μαζί με την Παρί.