Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

Δεν νίκησε απλά. Την «ξεφτίλισε»!! (video)

Απίστευτο παιχνίδι και ανατροπή της Φιορεντίνα! Οι «βιόλα» βρέθηκαν να χάνουν με δύο γκολ από την Γιουβέντους, αλλά μέσα σε διάστημα 14 λεπτών(!), το γύρισαν και νίκησαν 4-2!

Δεν νίκησε απλά. Την «ξεφτίλισε»! (video)

Οι «μπιανκονέρι» έδειξαν να «καθαρίζουν» την... μπουγάδα στο πρώτο μέρος, όταν ο Τέβεζ με εκτέλεση πέναλτι στο 37’ και ο Πογκμπά τρία λεπτά αργότερα (μετά από λάθος του Κουαρδάδο) έδωσαν... αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα τους.

Κι εκεί που οι «βιόλα» έδειχναν ανήμποροι να αντιδράσουν, έφεραν τα πάνω-κάτω στην Φλωρεντία, με τους φίλους τους να «τρελαίνονται», σε διάστημα 14 λεπτών! Ο Ρόσι στο 66’ μείωσε στο σκορ από την άσπρη βούλα και έδωσε νέο ενδιαφέρον, ενώ στο 76’ ισοφάρισε με εκπληκτικό σουτ! Πριν καλά-καλά οι παίκτες του Κόντε καταλάβουν τι έγινε, ο Χοακίν έφερε... τούμπα το ματς, δύο λεπτά αργότερα, ενώ το «κερασάκι στην τούρτα» για την Φιορεντίνα πέτυχε ξανά ο Ρόσι, γράφοντας στο 80’ το τελικό 4-2, ολοκληρώνοντας έναν επικό θρίαμβο!

Fiorentina 4-2 Juventus (All Goals) 20... από ourmatch

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, ο Τζιλαρντίνο το πήρε ξανά πάνω του και με δύο δικά του τέρματα οδήγησε την Τζένοα στη νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στην Κίεβο. Η Μπολόνια με τον Παναγιώτη Κονέ βασικό και τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να μπαίνει ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος, δεν τα κατάφερε κόντρα στην νεοφώτιστη Σασουόλο, όπου ηττήθηκε 2-1. Μεγάλο διπλό για την Σαμπντόρια στο 90+6’ με εκτέλεση πέναλτι απέναντι στην Λιβόρνο, ενώ σπουδαίο ματς για την Βερόνα (εκτός ήταν ο Βαγγέλης Μόρας) που επικράτησε στο φινάλε 3-2 της Πάρμα.

Hellas Verona 2-2 Parma (All Goals) 20... από ourmatch