Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

Brasileiro: Θεαματική Σάντος!! (videos)

Συνδύασε ουσία με θέαμα η Σάντος, καθώς διέσυρε την ουραγού του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, Ναούτικο, με 5-1, ενώ η Κορίνθιανς ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Από την πλευρά της, η Σάντος προηγήθηκε στο 1ο λεπτό με τον Τιάγκο, ενώ μέχρι το 26ο λεπτό οι Σισέρο, Έβερτον και Σισίνιο εκτόξευσαν το σκορ στο 4-0 «πυροβολώντας» από κάθε απόσταση. Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Μαϊκόν Λέιτε μείωσε σε 4-1, αλλά ο Σισέρο διπλασίασε τα τέρματά του και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ακόμα, ο πρώην στράικερ της Μίλαν, Πάτο, πέτυχε το μοναδικό γκολ του 1-0 της Κορίνθιανς σε βάρος της Κρισιούμα.
Τέλος, η Φλουμινένσε έμεινε για χωρίς νίκη για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι, αφού παραχώρησε 1-1 στην Πόντε Πρέτα, η οποία δεν είναι ικανοποιημένη από την εκτός έδρας ισοπαλία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με μακρινό σουτ του Ραφαέλ Ρατάο στο 81ο λεπτό, αλλά στο 85ο ο Ντιέγκο σημείωσε αυτογκόλ και διαμόρφωσε το 1-1, οπότε έμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού.
17
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr