Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

«Σίφουνας» ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-0 εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ σε αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20.

«Σίφουνας» ο Παναθηναϊκός
Πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε 3-0 εκτός έδρας του ΠΑΟΚ σε αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη των «πράσινων» σε πέντε αγώνες, ενώ για τον «δικέφαλο του Βορρά», αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα μετά από πέντε νικηφόρα παιχνίδια.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένοι και με ευκαιρίες εκατέρωθεν, αλλά την μεγαλύτερη την έχασε ο Παναθηναϊκός στο 28’, όταν ο Μουζακίτης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Το σκορ για τους «πράσινους» άνοιξε στο 49ο λεπτό ο Αγγελόπουλος, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κουσίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο θρίαμβος ολοκληρώθηκε στο 66’ με τον Γιαννιτσάνη, που είχε και δοκάρι στο 85ο λεπτό της συνάντησης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Ποζατζίδης (69’ Αναστασίου), Βασαϊτης, Κιόσε, Πολύζος, Δεληγιαννίδης (55’ Παπαδόπουλος), Πατράλης (83’ Δημητριάδης), Κουλούρης, Σαββίδης, Πόζογλου

Παναθηναϊκός: Γκέκας, Αναστασόπουλος, Μυρθιανός, Ξηρός, Τζανουλίνος, Δώνης, Μουζακίτης (80’ Χαλκιαδάκης), Γιαννιτσάνης, Μπαλμπόα, Σταματάκης (46’ Αγγελόπουλος Β.), Κουσίδης (78’ Νιούμαν)Πηγή: sport-fm.gr