Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Είχε Κονέ με την τύχη!!

Το γκολ του Παναγιώτη Κονέ και μια ισχυρή δόση τύχης αρκούσαν στην Μπολόνια προκειμένου να αντέξει την πίεση της Ίντερ και να πάρει την ισοπαλία με σκορ 1-1.

Είχε Κονέ με την τύχη!
Αν και δέχτηκε έντονη πίεση από την Ίντερ στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, η Μπολόνια άντεξε και πήρε ένα βαθμό στο ματς κόντρα στους «νερατζούρι».

Τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους γηπεδούχους αφού σε μια γρήγορη αντεπίθεση ο Κονέ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 12’.

Bologna 1-0 Inter (Goal Panagiotis Kone) από all-goals

Μετά το σοκ, η Ίντερ άρχισε να ανεβαίνει και σταδιακά έφτασε στο σημείο να κυριαρχήσει σε μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ξεκίνησε με το γκολ της ισοφάρισης από τον Τζόναθαν.

Bologna 1-1 Inter (Goal Alvaro Pereira) από all-goals

Όσο κι αν πίεσαν στη συνέχεια οι παίκτες του Ματσάρι, όμως, δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι καλύτερο, αφού ο τερματοφύλακας Κούρτσι αποδείχθηκε ανυπέρβλητο εμπόδιο για αυτούς.

Τη μία φορά, μάλιστα, που ο Ιταλός γκολκίπερ δεν ήταν εκεί, «καθάρισε» για… πάρτη του το δοκάρι, αφού στις καθυστερήσεις του αγώνα και μετά από φάση διαρκείας, ο Ζεσούς δεν μπόρεσε να γίνει… Μεσσίας, βλέποντας δικό του σουτ να σταματά στην οριζόντια δοκό.