Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

Αφεντικό της πόλης η Κιέβο!!

Με γκολ του Ντέγιαν Λαζάρεβιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κιέβο νίκησε 1-0 τη Βερόνα στο ντέρμπι της πόλης, που έγινε στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Serie A.

Αφεντικό της πόλης η Κιέβο
Το ντέρμπι της πόλης της Βερόνα αναβίωσε μετά από 11 ολόκληρα χρόνια και αυτή που χαμογέλασε ήταν η Κιέβο. Αν και ουραγός του πρωταθλήματος, νίκησε 1-0 την Ελλάς Βερόνα στο «Μπεντεγκόντι», που αποτελεί κοινή έδρα των δύο ομάδων και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

«Χρυσός» σκόρερ ήταν ο Ντέγιαν Λαζάρεβιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται και για το κακώς ακυρωθέν του Σέζαρ ως οφσάιντ μόλις στο 5ο λεπτό. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη φετινή νίκη της Κιέβο και πρώτη μετά από οχτώ αγωνιστικές. Για τους γηπεδούχους αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα, μετά από έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.