Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

Αργεντινή: «Ζωγράφισε» ο Πράτο για Βελέζ! (video)

Έμεινε πίσω στο σκορ μ ε 1-0 από το τρίτο λεπτό, αλλά η Βελέζ κατέβαλε με 2-1 τη «διψασμένη» Γοδόι Κρουζ στην πρεμιέρα της 17ης αγωνιστικής της αργεντίνικης Inicial.
Ο 32χρονος γυρολόγος στράικερ, Ιβάν Ομπόλο, ο οποίος ήταν στη Βελέζ από το 1999 μέχρι το 2006, όπως και το 2012, άνοιξε το σκορ υπέρ της ομάδας του Μαρτίν Παλέρμο, η οποία χρειάζεται βαθμούς, ώστε να ξεφύγει από τη ζώνη υποβιβασμού της τριετής κατάταξης. Στη συνέχεια, ο Χόρχε Καράνζα κράτησε το «μηδέν» με… νύχια και δόντια, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων και παραχώρησε δύο γκολ, οπότε η Γοδόι Κρουζ έπεσε στην προτελευταία θέση της τριετής κατάταξης.
Αντίθετα, η Βελέζ βρέθηκε τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή της Inicial όντας μακριά από τις «επικίνδυνες» θέσεις της τριετής κατάταξης. Σε πρώτο βαθμό ισοφάρισε ο Αγκουστίν Αγιόνε στο 57ο λεπτό, ενώ ο Λούκας Πράτο ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 85ο με πανέμορφο σουτ ύστερα από ασίστ του 19χρονου Ραμίρο Κάσερες.