Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

Πρώτος με τον... ιδρώτα του!!

Ο Ολυμπιακός Βόλου σκαρφάλωσε στην κορυφή του Νότιου ομίλου της Football League επικρατώντας με ανατροπή του Πανηλειακού, 2-1, χάρη σε τέρμα του Μάριο Μπρέσκα στο 81ο λεπτό.

Πρώτος με τον... ιδρώτα του
Στην πρώτη θέση του Νότιου ομίλου της Football League ανέβηκε έπειτα από οκτώ αγωνιστικές ο Ολυμπιακός Βόλου. Οι «ερυθρόλευκοι» τα βρήκαν σκούρα απέναντι στον Πανηλειακό, που προηγήθηκε με τέρμα του Χαλούλου στο 15ο λεπτό.

Οι Βολιώτες απάντησαν γρήγορα με τον Γιένγκα στο 30’, όμως από εκεί και πέρα «κόλλησαν». Η αποβολή του Γανώτη στο 69’ έδωσε την υπεροχή στους γηπεδούχους που πίεσαν αρκετά την αντίπαλη άμυνα και τελικά δικαιώθηκαν αφού ο Μάριο Μπρέσκα «λύτρωσε» την ομάδα του στο 81’ διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό 2-1.

Με δέκα παίκτες τελείωσε το παιχνίδι και ο Ολυμπιακός Βόλου λόγω της αποβολής του Ρόκα στο 83’.

Η νίκων των «ερυθρόλευκων» σε συνδυασμό με την ήττα του Παναιγιάλειου –νωρίτερα από την Παναχαϊκή- τους έφερε στην πρώτη θέση του Νότιου ομίλου με 17 βαθμούς. Στον αντίποδα, ο Πανηλειακός έμεινε στην 7η θέση με 13.