Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

«Γκέλα» στην κορυφή!!

Δεν κατάφερε να επανέλθει στον καλό της εαυτό η Φίτεσε, μετά τον αποκλεισμό απ’ το κύπελλο την Τετάρτη και ήρθε ισόπαλη με την Χέραλες στην 18η αγωνιστική της Eredivisie.

«Γκέλα» στην κορυφή (video)
Ισοπαλία που δεν της στερεί την κορυφή -μέχρι τουλάχιστον να αγωνιστεί ο Άγιαξ που την «καταδιώκει» - αλλά δεν την αφήνει και ευχαριστημένη πήρε η Φίτεσε στην έδρα της Χέρακλες, στο ματς για την 18η αγωνιστική της Eredivisie.

Οι πρωτοπόροι του ολλανδικού πρωταθλήματος -με εμφάνιση που θύμισε αυτή της Τετάρτης κόντρα στην Ρόντα, που την απέκλεισε απ' το Κύπελλο- πήραν νωρίς το προβάδισμα με γκολ του φαν Αανχολτ στο 6ο λεπτό, ενώ ο Πιαζόν στο 41’ διαμόρφωσε το 2-0 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Χέρακλες αντέδρασε και με δύο γκολ του Λίνσεν απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας, που την ανέβασε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας. Πηγή: sport-fm.gr