Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Δεν... καθάρισε με «τεσσάρα»

Η Αμπερντίν νόμιζε ότι καθάρισε νωρίς με 4-0. Η Ινβερνές βρήκε άμεσα στις απαντήσεις στα τρία γκολ, όμως δεν κατάφερε να σταματήσει τους φιλοξενούμενους απ’ τη νίκη στην 17η αγωνιστική Σκοτίας.

Φοβερή νίκη με 4-3 πανηγύρισε η Αμπερντίν στην έδρα της Ινβερνές, στην 17η αγωνιστική της Premiership Σκοτίας.

Με ένα καταιγιστικό εικοσάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 4-0 και φάνηκε να… καθαρίζουν το ματς.

Οι γηπεδούχοι όμως, μπαίνοντας δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να μειώσουν με δύο γκολ του ΜακΚέι (47’, 56’), ενώ σημείωσαν το τελικό 4-3 με τον Σάινι στο 89’.

Παρά την ψυχωμένη παρουσία τους στο δεύτερο μισό του ματς, δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι παραπάνω, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν ισόβαθμες στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.