Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Εφτά και συνεχίζει…!!

Τη νίκη με 3-1 κόντρα στη Γάνδη πανηγύρισε εκτός έδρας η Κλαμπ Μπριζ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βελγικού πρωταθλήματος.

Εφτά και συνεχίζει…
Στους εφτά αγώνες διεύρυνε το αήττητο σερί της η Κλαμπ Μπριζ, η οποία πήρε τη νίκη εκτός έδρας κόντρα στην Γάνδη (3-1) στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος, ανεβαίνοντας έτσι στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Σόμποτα στο 11’. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε 21 λεπτά αργότερα με τον Πέντερσον να ισοφαρίζει στο 23’.

Ωστόσο, ο Σόμποτα ξαναχτύπησε στο δεύτερο ημίχρονο, διπλασιάζοντας τα τέρματα της Κλαμπ Μπριζ στο 54’. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λιστιέν στο 64’.