Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Με… ανοιχτό το στόμα!!

Δεύτερο σερί… εγκεφαλικό έπαθε η Λιόν! Όπως και με τη Μαρσέιγ, η ομάδα του Ρεμί Γκαρντ προηγήθηκε με δυο γκολ απέναντι στη Λοριάν, αλλά τελικά έχασε ξανά την μπουκιά μέσα απ’ το στόμα της (2-2)!

Με… ανοιχτό το στόμα!
«Σφύρα το» απ’ το… 75’ θ’ αρχίσουν να φωνάζουν πλέον οι φίλοι της Λιόν! Για δεύτερη σερί αγωνιστική οι παίκτες του Ρεμί Γκαρντ έχασαν τη γη κάτω απ’ τα πόδια τους στα τελευταία λεπτά.

Όπως και με τη Μαρσέιγ, οι «λιονέ» πήραν προβάδισμα δυο γκολ στην έδρα της Λοριάν (με τον Γκρενιέ στο 22’ και τον Γκομίς στο 49’). Και… όπως και με τη Μαρσέιγ, το πέταξαν στα σκουπίδια. Και μάλιστα σε νεκρό χρόνο!

Αφού λοιπόν ο Αμπουμπακάρ μείωσε στο 60’, ο Τραορέ άφησε στον τόπο τη Λιόν, γράφοντας το 2-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διατήρησε, έτσι, την ομάδα του αήττητη για επτά αγωνιστικές και πάνω απ’ τη σημερινή της αντίπαλο, που εξακολουθεί να βλέπει από μακριά τις θέσεις της Ευρώπης.